Witamy

Witamy w Scherzo, w tętniącej życiem, „zapracowanej” szkole, w której wszyscy uczniowie są motywowani i  wspierani do osiągnięć na najwyższym poziomie.

Scherzo jest autorską, prywatną szkołą podstawową z przedszkolem, pracującą według  najlepszych sprawdzonych wzorów brytyjskich. Scherzo to szkoła XXI wieku z nowoczesną  infrastrukturą, zapleczem, doskonałą jakością budynków precyzyjnie dostosowanych do każdego etapu edukacji.

Scherzo to przede wszystkim doskonałe metody edukacyjne i wychowawcze. Korzystamy z  nowych innowacyjnych metod nauczania i doskonalimy się. Nieustannie upewniamy się, czy nasza edukacja jest na najwyższym światowym poziomie. Uczymy się od najlepszych. Wprowadzamy znakomite, sprawdzone brytyjskie programy wznoszące edukację w Scherzo na nowy, coraz wyższy, fascynujący poziom.

Scherzo jest przyjazną, tętniącą życiem i energią, przepełnioną różnymi aktywnościami, radosną szkołą, w której dokładamy wszelkich starań, aby uczniowie  czuli się dobrze, osiągali jak najlepsze wyniki w nauce, a przede wszystkim – aby nauka sprawiała im radość.

Dzieci zawsze znajdują się w centrum naszej uwagi, a ich rozwojowi podporządkowujemy wszystkie nasze działania. Dbamy o to, aby nasze nauczanie spełniało jak najwyższe standardy, tak aby uczniowie z pewnością siebie, a przede wszystkim z ochotą i  zainteresowaniem, podchodzili do wszystkich wyzwań edukacyjnych. Zaszczepiamy w naszych uczniach chęć zdobywania wiedzy, szacunek dla siebie i świata wokół siebie oraz  motywację do osiągnięcia sukcesu we wszystkim, co robią.

Przygotowanie naszych uczniów do życia we współczesnym świecie to najważniejszy cel naszej holistycznej edukacji. Dążymy do tego, aby uczniowie czuli  się pewnie nie tylko w klasie podczas lekcji, ale także na boisku szkolnym, na scenie teatralnej, sali koncertowej i  również jako członkowie różnych środowisk i społeczności.

Nasz bardzo szeroki wachlarz różnorodnych działań: akademickich, sportowych, kulturalnych, artystycznych pomaga dzieciom zrozumieć i docenić, że bogactwo doświadczeń jest kluczem do tego, by stały się wszechstronnie wykształconymi, odpowiedzialnymi i pewnymi siebie młodymi ludźmi. Doskonała organizacja roku szkolnego oraz ustalony plan dnia w Scherzo sprzyjają całościowemu  rozwojowi, wszechstronnemu wykształceniu naszych uczniów. Poprzez różne zajęcia i aktywności dajemy  każdemu dziecku szansę na rozwój w wielu dziedzinach i obszarach. Wierzymy, że zajęte dzieci są dziećmi zadowolonymi, szczęśliwymi i spełnionymi. Scherzo jest bardzo „zapracowaną”, ale też pełną radości i uśmiechu dzieci szkołą!

Nasza kadra z entuzjazmem i oddaniem towarzyszy uczniom w codziennym życiu w szkole, czuwa nie tylko nad bezpieczeństwem uczniów, ale również nad ich rozwojem intelektualnym, społecznym, emocjonalnym, fizycznym i moralnym, zawsze upewnia się, czy wszyscy uczniowie są zadbani, wspierani i szczęśliwi.

W Scherzo panuje bardzo pozytywna, rodzinna  atmosfera. W naszej społeczności szkolnej zarówno dzieci jak i dorośli pracują w bezpiecznym, przyjaznym, stymulującym rozwój środowisku, gdzie każdy jest znany, rozpoznawany i lubiany.