Ferie i wakacje

Nasza szkoła oferuje rewelacyjne wyjazdy wakacyjne – letnie i zimowe dla uczniów. Cieszą się one dużą popularnością, organizowane są przez współpracujące ze szkołą, sprawdzone biura podróży. Odbywają się zwykle w drugim tygodniu ferii oraz w pierwszym tygodniu po zakończeniu roku szkolnego. W każdym wyjeździe bierze udział doskonale przygotowana do tego typu wyjazdów kadra szkolna.

Wyjazdy organizowane w czasie wolnym od nauki, jakim są ferie i wakacje, to czas fantastycznej integracji naszych uczniów w przyjaznej, nieformalnej, ale wciąż bliskiej i znajomej grupie rówieśników. Takie środowisko to doskonała sposobność na zawieranie trwałych przyjaźni i pielęgnowanie tych już zawartych.

Dzieci podczas wyjazdu spędzają czas z nauczycielami, których doskonale znają i darzą dużym zaufaniem. Wiedzą, że mogą podzielić się z nimi każdą radością, ale też każdą troską i wiedzą, że zostaną wysłuchani a nauczyciel odpowiednio się nim zaopiekuje. Buduje to nić wzajemnego porozumienia i zaufania, a dzieci czują się wyjątkowo bezpiecznie w nowym miejscu.

Wyjazd z grupą rówieśniczą to wspaniała okazja do podejmowania wspólnych wyzwań i kształtowania umiejętności życiowych, których najlepiej uczyć się w znanym i bezpiecznym środowisku. Na wyjeździe dzieci uczą się radzić sobie z tęsknotą za bliskimi, poznają swoje słabe i mocne strony, uczą się samoobsługi, organizacji i zarządzania swoimi rzeczami, sztuki kompromisu w relacjach z rówieśnikami oraz stają się pasjonatami nowych umiejętności korzystając z zaangażowania nauczycieli i rówieśników.

Więcej informacji o feriach i wakacjach znajdują się w zakładce po lewej stronie.