Pierwsze kroki w edukacji

4-5 latki – pierwsze kroki w edukacji

Szczęśliwy dom i najlepsza edukacja to dwie najważniejsze rzeczy jakie możesz dać swojemu dziecku.

Przedszkole Scherzo dla 4 i 5 latków oferuje to, co dla dzieci w tym wieku najistotniejsze: doskonałą zabawę i ciekawe, wszechstronne, innowacyjne nauczanie.

Program dla grupy 4 i 5 latków realizuje wszystkie założenia polskiej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego MEN. Został opracowany na podstawie angielskiego programu Early Years Foundation Stage i rozwija umiejętności dzieci w sześciu obszarach: rozwój osobisty, emocjonalny i społeczny; komunikacja, język, czytanie i pisanie; rozwiązywanie problemów matematycznych, rozumowanie i liczenie; wiedza i rozumienie świata; rozwój twórczy; rozwój fizyczny. Dodatkowo wszystkie dzieci uczą się codziennie języka angielskiego.
Zachęcamy każde dziecko do samodzielności w odkrywaniu świata, do pełnego wykorzystania swojego potencjału we wszystkich aktywnościach, które oferujemy dzieciom w przedszkolu. Jesteśmy dumni z naszego szerokiego programu edukacyjnego koncentrującego się na aktywnościach związanych z rozwojem wiedzy i umiejętności dzieci, opartego na wymagających myślenia i zrozumienia kreatywnych projektach oraz zorganizowanej zabawie edukacyjnej.

Szczególne miejsce w naszym programie zajmują zajęcia w tzw. centrach edukacyjnych, na które podzielona została nasza sala, zachęcające naszych przedszkolaków do badań i doświadczeń. Codziennie, każdy przedszkolak wybiera centrum badawcze, spośród sześciu zorganizowanych w sali: miłośników książek, matematycznych myślicieli, informatyków, badaczy przyrody, artystów, twórców gier i zabaw. Nauczyciel wraz z asystentem towarzyszą dzieciom w ich działaniach, słuchają, czasami doradzają, pełnią rolę moderatora zabawy.

Dzięki miłej i wspierającej, ale także stymulującej do nauki i rozwoju atmosferze, nasze 4,5 latki z ogromna chęcią uczestniczą we wszystkich aktywnościach. Są uśmiechnięte i szczęśliwe – chcą przychodzić do przedszkola nie tylko po to aby się bawić, ale po to, aby się uczyć!

Dzieci 4,5 letnie zajmują pomieszczenia w osobnym skrzydle budynku. Do grupy uczęszcza maksymalnie 18 dzieci, grupą opiekuje się nauczyciel oraz asystent nauczyciela. Zajęcia z muzyki, tańca, języka angielskiego i sportu prowadzą nauczyciele – specjaliści w tych dziedzinach.

Dzieci codziennie korzystają z ogrodu przedszkolnego oraz doskonale wyposażonego tarasu, dzięki któremu mogą przebywać na świeżym powietrzu nawet w deszczowe dni. Zajęcia sportowe odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej. Kilka razy do roku w sali teatralnej tradycyjnie odbywają się spektakle przedszkolne między innymi z okazji Dnia Babci i Dziadka.
4 i 5 latki korzystają także z naszej szkolnej kuchni, gdzie codziennie przygotowywane są pyszne posiłki: śniadania, owoce na II śniadanie, obiady i podwieczorki.

 

Poprzez nasz program wychowawczy pomagamy dzieciom zrozumieć, że każdy z nas ma inne mocne strony i dlatego ważne jest, aby uczyć dzieci świętowania nie tylko swoich sukcesów ale i sukcesów innych. Nasze dzieci uczą się samodzielności w podejmowaniu decyzji, odwagi, odporności i zaradności w obliczu różnorodnych zadań.

Najlepszym sposobem, aby poczuć atmosferę w grupie 4,5 latków i i zobaczyć na własne oczy co robimy są odwiedziny w naszym przedszkolu. Nauczyciel – lider przedszkola z przyjemnością zabierze Cię na wycieczkę po naszym przedszkolu. Skontaktuj się z sekretariatem, który umówi Cię na wizytę w Scherzo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat organizacji dnia w 4,5 latkach zobacz w zakładce po lewej stronie.