Pierwsze kroki w edukacji

4-5 latki – pierwsze kroki w edukacji

Szczęśliwy dom i najlepsza edukacja to dwie najważniejsze rzeczy jakie możesz dać swojemu dziecku.

Przedszkole Scherzo dla 4 i 5 latków oferuje to, co najistotniejsze dla dzieci w tym wieku: doskonałą zabawę i ciekawe, wszechstronne, innowacyjne nauczanie.

Program dla grupy 4 i 5 latków realizuje wszystkie założenia polskiej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego MEN. Został opracowany na podstawie angielskiego programu Early Years Foundation Stage i rozwija umiejętności dzieci w sześciu obszarach: rozwój osobisty, emocjonalny i społeczny; komunikacja, język, czytanie i pisanie; rozwiązywanie problemów matematycznych, rozumowanie i liczenie; wiedza i rozumienie świata; rozwój twórczy; rozwój fizyczny. Dodatkowo wszystkie dzieci uczą się codziennie języka angielskiego.

Szczególne miejsce w naszym programie zajmują zajęcia tzw. topiku, inspirowane międzynarodowym programem IPC. Program opiera się na sprawdzonych koncepcjach, które obejmują zabawę, dociekanie i badanie. Rozwija krytyczne myślenie, samoświadomość, promuje rozumienie innych kultur i przygotowuje dzieci do szkoły. Program zachęca każde dziecko do samodzielności w odkrywaniu świata, do pełnego wykorzystania swojego potencjału we wszystkich aktywnościach, które oferuje dzieciom.
Nasz program wychowawczy pomaga dzieciom zrozumieć, że każdy z nas ma inne mocne strony i dlatego ważne jest, aby uczyć dzieci świętowania nie tylko swoich sukcesów ale i sukcesów innych. Nasze dzieci uczą się samodzielności w podejmowaniu decyzji, odwagi, odporności i zaradności w obliczu różnorodnych zadań.

Dzięki miłej i wspierającej, ale także stymulującej do nauki i rozwoju atmosferze, nasze 4,5 latki z ogromna chęcią uczestniczą we wszystkich aktywnościach. Są uśmiechnięte i szczęśliwe – chcą przychodzić do przedszkola nie tylko po to aby się bawić, ale po to, aby się uczyć!
Dzieci 4,5 letnie zajmują pomieszczenia w osobnym skrzydle budynku. Do grupy uczęszcza maksymalnie 18 dzieci, grupą opiekuje się nauczyciel oraz asystent nauczyciela. Zajęcia z muzyki, tańca, języka angielskiego i sportu prowadzą nauczyciele – specjaliści w tych dziedzinach.

Dzieci codziennie korzystają z ogrodu przedszkolnego oraz doskonale wyposażonego tarasu, dzięki któremu mogą przebywać na świeżym powietrzu nawet w deszczowe dni. Zajęcia sportowe odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej. Kilka razy do roku w sali teatralnej tradycyjnie odbywają się spektakle przedszkolne między innymi z okazji Dnia Babci i Dziadka.

4 i 5 latki korzystają także z naszej szkolnej kuchni, gdzie codziennie przygotowywane są pyszne posiłki: śniadania, owoce na II śniadanie, obiady i podwieczorki.

Najlepszym sposobem, aby poczuć atmosferę w grupie 4,5 latków i i zobaczyć na własne oczy co robimy są odwiedziny w naszym przedszkolu. Nauczyciel – lider przedszkola z przyjemnością zabierze Cię na wycieczkę po naszym przedszkolu. Skontaktuj się z sekretariatem, który umówi Cię na wizytę w Scherzo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat organizacji dnia w 4,5 latkach zobacz w zakładce po lewej stronie.