Edukacja przez zabawę

2-3 latki – edukacja przez zabawę

Przedszkole dla 2 i 3 – latków jest miejscem niezwykłym! To bezpieczna, pełna skarbów przestrzeń dla małych dzieci, wypełniona zabawą i doświadczaniem otaczającego ich świata.

Scherzo jest idealnym miejscem do rozpoczęcia przez dziecko edukacji przedszkolnej. Oferujemy wspaniałe środowisko edukacyjne, w którym każdy nasz przedszkolak doskonale bawi się i rozwija. Dysponujemy świetnym zapleczem przeznaczonym tylko dla dzieci 2 i 3- letnich oraz korzystamy ze znakomitego zaplecza szkoły.

Przedszkole dla naszych najmłodszych dzieci mieści się w pięknym kolorowym domku przylegającym do szkoły, który został zaprojektowany specjalnie dla małych dzieci. Jasne, przestronne i przytulne sale przedszkolne oferują dzieciom przyjazne i bezpieczne otoczenie, a ich aranżacja zachęca dzieci do eksplorowania. Każda z sal przeznaczona jest do innego rodzaju zabaw i stymuluje inne obszary rozwoju. Do jednej z sal przylega sypialnia, w której maluszki, mające taką potrzebę, mogą odpoczywać po obiedzie.

Dzieci codziennie korzystają z przedszkolnego ogrodu z placem zabaw i tarasem, gdzie mogą bawić się na świeżym powietrzu oraz dokonywać różnorodnych obserwacji przyrodniczych nawet w deszczowe dni.

Dzieci korzystają z bardzo dobrze wyposażonego zaplecza szkolnego: z sali teatralnej, gimnastycznej oraz z sal przeznaczonych na indywidualne lekcje fortepianu. Korzystają też z naszej szkolnej kuchni, gdzie codziennie przygotowywane są pyszne posiłki: śniadania, owoce na II śniadanie, obiady i podwieczorki.

Program przedszkola „Scherzo” realizuje wszystkie założenia polskiej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego MEN. Dla grupy 2 i 3 latków został opracowany program na podstawie angielskiego programu Early Years Foundation Stage i rozwija umiejętności dzieci w sześciu obszarach: rozwój osobisty, emocjonalny i społeczny; komunikacja, język, czytanie i pisanie; rozwiązywanie problemów matematycznych, rozumowanie i liczenie; wiedza i rozumienie świata; rozwój twórczy; rozwój fizyczny.

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu uczą się codziennie języka angielskiego.

Dzięki dobrze wykwalifikowanej, oddanej, troskliwej i opiekuńczej kadrze atmosfera w przedszkolu jest pełna miłości i ciepła, a każdy dzień przedszkolny jest zorganizowany i uporządkowany.

Wierzymy, że każde dziecko jest wyjątkowe, zasługuje na najlepszy start w życiu i pełne wsparcie, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do wspierania rozwoju zarówno emocjonalnego jak i intelektualnego każdego dziecka. Dzieci w naszym przedszkolu są zadbane, uśmiechnięte, zadowolone. Z ogromnym zaangażowaniem odkrywają otaczający ich świat. Poprzez zabawę nieustannie uczą się i rozwijają.

Zapraszamy do zapoznania się z Biuletynem Informacyjnym szkoły oraz przedszkola. W biuletynie znajdziecie Państwo między innymi informacje na temat regulaminów i zasad obowiązujących w Scherzo.

Więcej informacji o programie, dniu w przedszkolu oraz poszczególnych kącikach zabaw znajduje się w zakładkach po lewej stronie.